Breaking news
  1. In front of the new season
  2. First three rounds of the new season flew by
  3. 2018-2019 season underway
  4. Round 7 in retrospective. Scorpionii on the winning end. Plumbers lost against Best
  5. Shmac 2/3 this weekend. Joulaks huge game. Plumbers overpowered Valbon2

Plumbers

Există o mulţime de variaţii disponibile ale pasajelor Lorem Ipsum, dar majoritatea lor au suferit alterări într-o oarecare măsură prin infiltrare de elemente de umor, sau de cuvinte luate aleator, care nu sunt câtuşi de puţin credibile. Daca vreţi să folosiţi un pasaj de Lorem Ipsum, trebuie să vă asiguraţi că nu conţine nimic stânjenitor ascuns printre randuri. Toate generatoarele de Lorem Ipsum de pe Internet tind să repete bucăţi de text în funcţie de necesitate, astfel făcându-l pe acesta primul generator adevarat de pe Internet. El utilizează un dicţionar de peste 200 cuvinte din latina, combinate cu o cantitate considerabilă de modele de structuri de propoziţii, pentru a genera Lorem Ipsum care arată decent. Astfel, Lorem Ipsum-ul generat nu conţine repetiţii, infiltrări de elemente de umor sau de cuvinte non-caracteristice, etc.

Leagues
ABLA League
Seasons
2018-2019 Division A, 2018-2019 Qualifyers, 2019-2020 Qualifyers, 2019-2020 Division B, 2017-2018 Inter League, 2021-2022 Qualifyers, 2017-2018 Division B
Home

Coaching Staff

Head Coach

Steinhubel Istvan

(Nationality : Romania)
Chairman

Bartis Andras

(Nationality : Hungary)
Vice President

Szabo Robert

(Nationality : Hungary)
Captain

Mihaltian Istvan

(Nationality : Hungary)
RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGPTSPPGFGAFGMFG%FTAFTMFT%3PA3PM3P%DFREBOFREBRPGASTAPGBLKBPGSTLSPGTOEFF
1Boric CatalinPlumbersPoint Guard121127723.114111.866320.48553350.738110.2893783.8332.810.1252.131110.00
2Spier MihalyPlumbersCenter121019616.3685.759250.42424180.8200.00041195.0181.570.6161.31596.00
3Mihaltian IstvanPlumbersCenter12123789315.81189.8103350.34033110.33480.23555367.690.850.4131.13275.00
4Veres ErvinPlumbersPoint Guard, Shooting Guard121222018.3423.532110.344420.51440.28624102.8141.200.0121.02433.00
5Bartis AndrasPlumbersShooting Guard, Small Forward7510014.360.9310.333441.0100.0002123.391.300.081.1530.00
6Schipor SebastianPlumbersCenter109414.1171.71180.727410.3000.000951.400.020.230.3027.00
7Furtuna AlexPlumbersPower Forward114040.02929.020130.650930.3100.0005712.011.000.044.0820.00
8Cavlovic JosipPlumbersCenter, Power Forward87475.930.4310.333000.0200.0001702.110.110.100.0117.00
9Szabo RobertPlumbersPoint Guard86637.950.6100.000000.0000.000721.160.800.040.5316.00
10Crangasu CodrinPlumbersCenter, Power Forward88384.800.0400.000000.0100.0001622.310.120.310.1016.00
11Tomka EdePlumbersPower Forward11711710.6141.31570.467000.0500.0001741.980.700.070.61515.00
12Szatmari ZsoltPlumbersCenter, Power Forward118756.8100.91540.2671020.2200.0001371.870.600.040.4511.00
13Pelle RobertPlumbersPower Forward108646.440.4820.250000.0020.000710.810.120.220.2110.00
14Andrejkovits ZoltanPlumbersSmall Forward75547.750.7910.111000.0111.000230.720.300.020.322.00
15Tarean OvidiuPlumbersPoint Guard8800.000.0000.000000.0000.000000.000.000.000.000.00
16Kalman AmbrusPlumbersCenter0000.000.0000.000000.0000.000000.000.000.000.000.00
17Szilagyi RobertPlumbersCenter, Power Forward0000.000.0000.000000.0000.000000.000.000.000.000.00
18Urzica BogdanPlumbersCenter, Power Forward101000.000.0000.000000.0000.000000.000.000.000.000.00
19Dabu CristianPlumbersPower Forward0000.000.0000.000000.0000.000000.000.000.000.000.00
20Szekely IstvanPlumbersPoint Guard95293.200.0000.000000.0100.000010.100.000.000.04-4.00

Fixtures

October 30, 2021
Plumbers
- -
- VS -
- -
Mandrii
October 31, 2021
Plumbers
- -
- VS -
- -
Valbon
November 7, 2021
Plumbers
- -
- VS -
- -
Mandrii

Results

October 10, 2021
Plumbers
loss
67 / 100
win
Vikings
October 9, 2021
Plumbers
win
80 / 76
loss
Next Level
March 1, 2020
Plumbers
- -
- VS -
- -
Vikings
February 15, 2020
Phoenix
- -
- VS -
- -
Plumbers
February 1, 2020
Plumbers
- -
- VS -
- -
Scorpionii Timisoara
January 26, 2020
Bastards
- -
- VS -
- -
Plumbers
January 11, 2020
Plumbers
- -
- VS -
- -
Phoenix
December 15, 2019
Plumbers
- -
- VS -
- -
Vikings
December 8, 2019
Valbon 2
- -
- VS -
- -
Plumbers
November 30, 2019
West Team
- -
- VS -
- -
Plumbers
November 17, 2019
Plumbers
- -
- VS -
- -
Baschet Club Best Arad
November 10, 2019
Scorpionii Timisoara
- -
- VS -
- -
Plumbers
October 26, 2019
Plumbers
- -
- VS -
- -
Mandrii
October 12, 2019
Plumbers
- -
- VS -
- -
Younique Basketball
April 20, 2019
Plumbers
loss
81 / 95
win
Valbon
April 13, 2019
Baschet Club Best Arad
loss
54 / 60
win
Plumbers
April 7, 2019
Plumbers
loss
70 / 87
win
Valbon 2
March 24, 2019
Younique Basketball
win
88 / 56
loss
Plumbers
March 16, 2019
Plumbers
loss
62 / 83
win
Valbon 2
March 10, 2019
Baschet Club Best Arad
win
88 / 83
loss
Plumbers
March 3, 2019
Plumbers
loss
61 / 86
win
Valbon
February 24, 2019
Plumbers
win
20 / 0
loss
Younique Basketball
February 10, 2019
Plumbers
loss
98 / 99
win
Phoenix
January 13, 2019
Plumbers
- -
- VS -
- -
Scorpionii Timisoara
December 23, 2018
Phoenix
loss
0 / 20
win
Plumbers
December 16, 2018
Mandrii
loss
51 / 90
win
Plumbers
December 16, 2018
MP Sport Timisoara
loss
57 / 105
win
Plumbers
December 8, 2018
Plumbers
loss
47 / 53
win
Pejicevi Salasi
November 25, 2018
Plumbers
win
80 / 62
loss
Vikings
November 17, 2018
Bastards
loss
31 / 65
win
Plumbers
November 11, 2018
Baschet Club Best Arad
loss
80 / 84
win
Plumbers
October 27, 2018
Valbon 2
win
66 / 53
loss
Plumbers
October 21, 2018
Valbon
win
104 / 55
loss
Plumbers
October 7, 2018
Plumbers
loss
59 / 92
win
Younique Basketball
March 18, 2018
Plumbers
win
82 / 78
loss
Valbon 2
March 4, 2018
Plumbers
loss
81 / 85
win
Baschet Club Best Arad
February 25, 2018
Plumbers
win
85 / 69
loss
Bastards
February 10, 2018
Plumbers
win
72 / 55
loss
Valbon 2
January 28, 2018
Plumbers
win
70 / 61
loss
Baschet Club Best Arad
January 21, 2018
Pejicevi Salasi
win
71 / 61
loss
Plumbers
January 13, 2018
Plumbers
win
77 / 69
loss
Bastards
November 26, 2017
Plumbers
loss
58 / 64
win
Spartans
November 18, 2017
Plumbers
loss
62 / 70
win
Condorii Timisoara
Teams