Breaking news
  1. In front of the new season
  2. First three rounds of the new season flew by
  3. 2018-2019 season underway
  4. Round 7 in retrospective. Scorpionii on the winning end. Plumbers lost against Best
  5. Shmac 2/3 this weekend. Joulaks huge game. Plumbers overpowered Valbon2

Phoenix

Lorem Ipsum este pur şi simplu o machetă pentru text a industriei tipografice. Lorem Ipsum a fost macheta standard a industriei încă din secolul al XVI-lea, când un tipograf anonim a luat o planşetă de litere şi le-a amestecat pentru a crea o carte demonstrativă pentru literele respective. Nu doar că a supravieţuit timp de cinci secole, dar şi a facut saltul în tipografia electronică practic neschimbată. A fost popularizată în anii ’60 odată cu ieşirea colilor Letraset care conţineau pasaje Lorem Ipsum, iar mai recent, prin programele de publicare pentru calculator, ca Aldus PageMaker care includeau versiuni de Lorem Ipsum.

2007-2008
Champion
Fisrt time champion in ABLA history
Leagues
ABLA League
Seasons
2018-2019 Division A, 2018-2019 Qualifyers, 2019-2020 Qualifyers, 2019-2020 Division B, 2021-2022 Qualifyers, 2017-2018 Division B, 2017-2018 Division B (R)
Home

Coaching Staff

Captain

Radu Silviu

(Nationality : Romania)
RankPlayerTeamGGSMINMPGPTSPPGFGAFGMFG%FTAFTMFT%3PA3PM3P%DFREBOFREBRPGASTAPGBLKBPGSTLSPGTOEFF
1Mesesan LiviuPHX9714115.7343.82670.269210.54070.175931.3101.100.010.112-9.00
2Aldea AnitaPHX10140.000.0500.000000.0500.000100.000.000.000.00-9.00
3Tomescu TudorPHX87759.400.0200.000000.01100.000711.030.400.030.45-7.00
4Mihalcea IonutPHX87556.950.6610.167000.0910.111510.840.500.010.19-7.00
5Neculaesei AlexandruPHX113535.066.01320.154410.3810.125718.033.000.011.03-7.00
6Chivu RazvanPHX113535.033.0610.167000.0610.167011.033.000.000.02-5.00
7Litiu MihaiPHX112525.022.0610.167000.0200.000505.000.000.022.000.00
8Nemtau RazvanPHX0000.000.0000.000000.0000.000000.000.000.000.000.00
9Oxenfeld OvidiuPHX0000.000.0000.000000.0000.000000.000.000.000.000.00
10Radu SilviuPHX64569.3172.81880.444000.0310.333251.200.000.000.048.00
11Moraru AndreiPHX88678.4253.120110.550730.4000.000941.630.410.140.5920.00
12Suciu RaulPHX8513116.4293.633130.394200.0310.33320164.540.500.081.0837.00
13Istrate AndreasPHX9925428.2647.160210.3502170.33070.2331872.8455.020.2141.62139.00

Fixtures

October 31, 2021
Next Level
- -
- VS -
- -
Phoenix

Results

October 24, 2021
Valbon
- -
- VS -
- -
Phoenix
October 10, 2021
West Team
win
130 / 49
loss
Phoenix
March 1, 2020
Phoenix
- -
- VS -
- -
Mandrii
February 23, 2020
Phoenix
- -
- VS -
- -
Scorpionii Timisoara
February 15, 2020
Phoenix
- -
- VS -
- -
Plumbers
January 26, 2020
Valbon 2
- -
- VS -
- -
Phoenix
January 18, 2020
Vikings
- -
- VS -
- -
Phoenix
January 11, 2020
Plumbers
- -
- VS -
- -
Phoenix
December 15, 2019
Younique Basketball
- -
- VS -
- -
Phoenix
December 1, 2019
Scorpionii Timisoara
- -
- VS -
- -
Phoenix
November 10, 2019
Phoenix
- -
- VS -
- -
Mandrii
October 27, 2019
West Team
- -
- VS -
- -
Phoenix
October 13, 2019
Baschet Club Best Arad
- -
- VS -
- -
Phoenix
April 20, 2019
Phoenix
- -
- VS -
- -
Younique Basketball
April 7, 2019
Baschet Club Best Arad
win
85 / 57
loss
Phoenix
March 24, 2019
Phoenix
loss
82 / 111
win
Valbon
March 8, 2019
Phoenix
loss
71 / 92
win
Valbon 2
February 24, 2019
Phoenix
loss
75 / 84
win
Valbon
February 17, 2019
Baschet Club Best Arad
loss
66 / 106
win
Phoenix
February 10, 2019
Plumbers
loss
98 / 99
win
Phoenix
February 9, 2019
Younique Basketball
- -
- VS -
- -
Phoenix
January 27, 2019
Mandrii
- -
- VS -
- -
Phoenix
January 27, 2019
Phoenix
loss
61 / 94
win
Baschet Club Best Arad
January 19, 2019
Pejicevi Salasi
- -
- VS -
- -
Phoenix
December 23, 2018
Phoenix
loss
0 / 20
win
Plumbers
November 18, 2018
Valbon 2
win
88 / 64
loss
Phoenix
November 11, 2018
Phoenix
loss
55 / 67
win
Scorpionii Timisoara
October 28, 2018
Phoenix
loss
75 / 102
win
Valbon
October 20, 2018
Phoenix
win
76 / 75
loss
Vikings
October 14, 2018
MP Sport Timisoara
loss
78 / 118
win
Phoenix
October 7, 2018
Bastards
loss
46 / 63
win
Phoenix
April 22, 2018
Phoenix
loss
65 / 72
win
Rasii Timisoara
March 25, 2018
Phoenix
loss
49 / 76
win
Scorpionii Timisoara
March 17, 2018
Phoenix
win
84 / 74
loss
Underdogs Timisoara
March 4, 2018
Scorpionii Timisoara
win
61 / 51
loss
Phoenix
February 11, 2018
Phoenix
loss
52 / 101
win
Rasii Timisoara
January 28, 2018
Phoenix
win
80 / 77
loss
Underdogs Timisoara
January 21, 2018
Phoenix
loss
37 / 58
win
AllBlacks Timisoara
December 10, 2017
Pejicevi Salasi
win
82 / 40
loss
Phoenix
November 26, 2017
Valbon 2
win
68 / 61
loss
Phoenix
Teams