Breaking news
  1. Final Four ABLA: O Confruntare Epică pentru Supremație în Baschetul Amator
  2. Cronica Etapei 4
  3. Modificari In Programa – Decebal va intra in renovare
  4. Live Score ABLA
  5. Phoenix – scorul record al sezonului / Informatii despre campionii partiali

2022-2023 Steals MVP

2022-2023 Steals MVP Division A - R

RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGSTLSPG
1Nagy Norbert-Center113333.066.0
2Suba CristianSpartansPoint Guard114040.055.0
3Guzei GabrielSpartansShooting Guard, Small Forward4314636.5164.0
4Boric CatalinPlumbersPoint Guard3311337.7113.7
5Tomka EdePlumbersPower Forward4213032.5133.3
6Valea RaulPiratesSmall Forward439724.3123.0
7Istrate AndreasPhoenixShooting Guard3211337.793.0
8Serac SergiuSpartansPower Forward3310434.793.0
9Bartis AndrasPlumbersShooting Guard, Small Forward227236.063.0
10Neica DavidBest BPoint Guard4312932.3123.0
11Oxenfeld OvidiuPhoenixCenter114040.033.0
12Sandru MariusSpartansCenter4213533.8112.8
13Pinza AndreiMP Sport TimisoaraShooting Guard335919.772.3
14Palcu CristianSpartansPoint Guard, Shooting Guard4413634.092.3
15Mihaltian IstvanPlumbersCenter4314937.392.3
16Ilies AndreiSpartansPoint Guard, Shooting Guard114040.022.0
17Uncianschi Nikola-Small Forward22178.542.0
18Baiu VictorSpartansCenter, Small Forward449323.382.0
19Rusz AlbertMP Sport TimisoaraShooting Guard42399.882.0
20Stana AndreiValbonPower Forward4411127.882.0

2022-2023 Steals MVP Division B - R

RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGSTLSPG
1Baltan DariusMandriiShooting Guard3311739.0124.0
2Blau EwaldScorpionii TimisoaraShooting Guard111919.044.0
3Tomici Dean-Small Forward103333.044.0
4Kareta MarkoValbonCenter, Power Forward226633.073.5
5Cojocaru ClaudiuVikingsShooting Guard3310033.3103.3
6Moca AlexandruBaschet Club Best AradCenter103333.033.0
7Ilie Darius-Shooting Guard112828.033.0
8Stefan CosminVikingsPoint Guard215728.563.0
9Veina Victor-Small Forward113535.033.0
10Iancu AlexandruSpartansSmall Forward4413333.3112.8
11Chisalita DorinVikingsCenter4415238.0102.5
12Badita AlexandruMandriiCenter227537.542.0
13Burdan Cristian-Power Forward111212.022.0
14Cordea Ciprian-Center226432.042.0
15Biris ClaudiuScorpionii TimisoaraPoint Guard112626.022.0
16Morati RobertSpartansPoint Guard, Shooting Guard112222.022.0
17Mazilu AdrianVikingsGuard, Center328528.351.7
18Balasa AdelinValbonPower Forward203819.031.5
19Patrascu Mihai-Point Guard318528.341.3
20Farchizon IonutMandriiPower Forward308127.041.3

2022-2023 Steals MVP Division A

RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGSTLSPG
1Babeu AndrejValbonPower Forward4311829.5143.5
2Boric CatalinPlumbersPoint Guard4415538.8133.3
3Balasa AdelinValbonPower Forward101010.033.0
4Furtuna AlexPlumbersPower Forward114040.033.0
5Iancu AlexandruSpartansSmall Forward225728.563.0
6Cavlovic JosipPlumbersCenter, Power Forward102222.033.0
7Dudas TiberiuSpartansCenter3310936.382.7
8Gyorgy Szabolcs-Small Forward4412330.8102.5
9Cojocaru ClaudiuVikingsShooting Guard217035.052.5
10Nicoara Andrei-Center327424.772.3
11Guzei GabrielSpartansShooting Guard, Small Forward4210526.392.3
12Vasalas ValentinSpartansPoint Guard339531.772.3
13Suba CristianSpartansPoint Guard319030.062.0
14Mazilu AdrianVikingsGuard, Center4313333.382.0
15Serac SergiuSpartansPower Forward114040.022.0
16Zelenin GabrielSpartansPoint Guard317324.351.7
17Ilie Darius-Shooting Guard4412431.061.5
18Kovacs AdamValbonPoint Guard4210426.051.3
19Iov CristianVikingsPower Forward, Shooting Guard, Small Forward3310535.041.3
20Dinca Bogdan-Power Forward304314.341.3

2022-2023 Steals MVP Division B

RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGSTLSPG
1Blau EwaldScorpionii TimisoaraShooting Guard111515.055.0
2Baltan DariusMandriiShooting Guard4415238.0194.8
3Biris ClaudiuScorpionii TimisoaraPoint Guard225527.573.5
4Rogers WasunaScorpionii TimisoaraPoint Guard224522.573.5
5Marin CristianPhoenixSmall Forward339230.793.0
6Istrate AndreasPhoenixShooting Guard3310836.093.0
7Farchizon IonutMandriiPower Forward328729.093.0
8Jivan Liviu-Center338327.782.7
9Ruja CosminMandriiPower Forward, Shooting Guard427418.5102.5
10Caliman MariusScorpionii TimisoaraCenter203618.052.5
11Valea RaulPiratesSmall Forward438421.092.3
12Mracici Alexandru-Point Guard213216.042.0
13Floruncut MihneaPiratesSmall Forward102121.022.0
14Cioban Alexandru-Power Forward113030.022.0
15Baiu VictorSpartansCenter, Small Forward439824.571.8
16Vekony PatrickPiratesPoint Guard339832.751.7
17Salamen Mekki-Small Forward338929.751.7
18Lacatus ConstantinScorpionii TimisoaraCenter304816.051.7
19Suciu RaulPhoenixShooting Guard226532.531.5
20Udrea Ovidiu-215628.031.5
Loading...
Teams