Breaking news
  1. Final Four ABLA: O Confruntare Epică pentru Supremație în Baschetul Amator
  2. Cronica Etapei 4
  3. Modificari In Programa – Decebal va intra in renovare
  4. Live Score ABLA
  5. Phoenix – scorul record al sezonului / Informatii despre campionii partiali

2022-2023 Assist MVP

2022-2023 Assist MVP - Division A - R

RankPlayerTeamGGSMINMPGASTAPG
1Vasalas ValentinSpartans4414235.5215.3
2Cojocaru ClaudiuVikings3310033.3155.0
3Veina Victor-113535.044.0
4Tomici Dean-103333.044.0
5Mazilu AdrianVikings328528.3113.7
6Chisalita DorinVikings4415238.0133.3
7Gyorgy Szabolcs-112929.033.0
8Stefan CosminVikings215728.563.0
9Patrascu Mihai-318528.382.7
10Badita AlexandruMandrii227537.552.5
11Bondor MarioValbon224623.052.5
12Iancu AlexandruSpartans4413333.3102.5
13Baltan DariusMandrii3311739.072.3
14Tertelici StefanValbon329331.072.3
15Nagy TristanValbon101717.022.0
16Blau EwaldScorpionii Timisoara111919.022.0
17Lacatus ConstantinScorpionii Timisoara102222.022.0
18Dehelean RazvanVikings4411027.571.8
19Salamen Mekki-214522.531.5
20Dinca Bogdan-213115.531.5

2022-2023 Assist MVP - Division B - R

RankPlayerTeamGGSMINMPGASTAPG
1Suba CristianSpartans114040.088.0
2Ilies AndreiSpartans114040.077.0
3Boric CatalinPlumbers3311337.7206.7
4Bartis AndrasPlumbers227236.0105.0
5Palcu CristianSpartans4413634.0194.8
6Istrate AndreasPhoenix3211337.7124.0
7Zelenin GabrielSpartans113434.044.0
8Mihaltian IstvanPlumbers4314937.3164.0
9Guzei GabrielSpartans4314636.5153.8
10Tomka EdePlumbers4213032.5133.3
11Nagy Norbert-113333.033.0
12Radu SilviuPhoenix3310133.793.0
13Valea RaulPirates439724.3102.5
14Suciu RaulPhoenix4411328.392.3
15Spier MihalyPlumbers4410225.592.3
16Baiu VictorSpartans449323.382.0
17Serac SergiuSpartans3310434.762.0
18Neica DavidBest B4312932.382.0
19Marin CristianPhoenix4314436.071.8
20Sandru MariusSpartans4213533.871.8

2022-2023 Assist MVP - Division A

RankPlayerTeamGGSMINMPGASTAPG
1Zelenin GabrielSpartans317324.3124.0
2Vasalas ValentinSpartans339531.7124.0
3Chisalita DorinVikings3310535.0124.0
4Gyorgy Szabolcs-4412330.8143.5
5Mazilu AdrianVikings4313333.3133.3
6Suba CristianSpartans319030.093.0
7Mihaltian IstvanPlumbers4414135.3123.0
8Guzei GabrielSpartans4210526.3102.5
9Cojocaru ClaudiuVikings217035.052.5
10Iancu AlexandruSpartans225728.552.5
11Ilies AndreiSpartans3311137.072.3
12Kovacs AdamValbon4210426.092.3
13Iov CristianVikings3310535.072.3
14Totoreanu RaduVikings339832.772.3
15Rusu RaulValbon336722.372.3
16Cordea Ciprian-336622.072.3
17Tertelici StefanValbon327224.072.3
18Sandru MariusSpartans4415939.892.3
19Furtuna AlexPlumbers114040.022.0
20Palcu CristianSpartans447017.582.0

2022-2023 Assist MVP - Division B

Loading...
Teams