Breaking news
  1. Final Four ABLA: O Confruntare Epică pentru Supremație în Baschetul Amator
  2. Cronica Etapei 4
  3. Modificari In Programa – Decebal va intra in renovare
  4. Live Score ABLA
  5. Phoenix – scorul record al sezonului / Informatii despre campionii partiali

Baschet Club Best Arad vs Valbon

ABLA League April 2, 2023 - 12:30 pm
Sala De Sport CCS Gloria - Decebal

Details

Date Time League Season
April 2, 2023 12:30 pm ABLA League 2022-2023 Division A - R

Venue

Sala De Sport CCS Gloria - Decebal
Strada W. A. Mozart, Arad

Results

Team1234Outcome
Baschet Club Best Arad621158Loss
Valbon13282029Win

Baschet Club Best Arad

# Player Position MIN PTS FGA FGM FTA FTM 3PA 3PM DFREB OFREB AST BLK STL TO FG% 3P% FT%
11Moca Alexandru Center33472000031103428.600
14Vasalas ValentinPoint Guard361071659172302514.311.183.3
18Iancu AlexandruSmall Forward4013105205153102450.020.00.0
19Timotity MarkSmall Forward3912213007221101014.328.60
30Cora AlexandruCenter241174002161101057.150.00
31Jurca VladCenter2805000006111040.000
 Total 200505715852352998191726.321.762.5

Valbon

# Player Position MIN PTS FGA FGM FTA FTM 3PA 3PM DFREB OFREB AST BLK STL TO FG% 3P% FT%
Balasa Adelin Power Forward18452001022011340.00.00
4Csonka David Shooting Guard15854002050100380.00.00
3Babeu AndrejPower Forward2419116117232100354.528.6100.0
4Gyorgy SzabolcsSmall Forward2919882011513111100.0100.00.0
4Groza Cristian Power Forward12521003130100050.033.30
5Bondor MarioPoint Guard930000112000000100.00
13Ilie DariusShooting Guard28683101073103137.50.00.0
15Rusu Raul Center167220061100002100.016.70
27Cordea CiprianCenter27131462100111121542.9050.0
32Tertelici Stefan Guard22631212140201033.350.050.0
 Total 2009058338324743910471856.929.237.5
MIN
200
200
PTS
50
90
FGA
57
58
FGM
15
33
FTA
8
8
FTM
5
3
3PA
23
24
3PM
5
7
DFREB
29
43
OFREB
9
9
AST
8
10
BLK
1
4
STL
9
7
TO
17
18
FG%
26.3
56.9
3P%
21.7
29.2
FT%
62.5
37.5
Loading...
Teams