Breaking news
  1. Final Four ABLA: O Confruntare Epică pentru Supremație în Baschetul Amator
  2. Cronica Etapei 4
  3. Modificari In Programa – Decebal va intra in renovare
  4. Live Score ABLA
  5. Phoenix – scorul record al sezonului / Informatii despre campionii partiali

2022-2023 MVP Of The Season 1

2022-2023 MVP Of The Season Division A - R

RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGPTSPPGFGAFGMFG%FTAFTMFT%3PA3PM3P%DFREBOFREBRPGASTAPGBLKBPGSTLSPGTOEFF
1Chisalita DorinVikingsCenter4415238.012030.082550.671940.4420.500173011.8133.300.0102.511135.00
2Rogers WasunaScorpionii TimisoaraPoint Guard4413533.87218.060310.51723100.4000.00011259.061.530.830.81164.00
3Cojocaru ClaudiuVikingsShooting Guard3310033.35719.024150.625430.82280.3641657.0155.010.3103.3862.00
4Vasalas ValentinSpartansPoint Guard4414235.57518.840210.52518120.72670.2691665.5215.351.341.02059.00
5Dehelean RazvanVikingsCenter, Power Forward4411027.54511.335150.429960.71130.2732387.871.810.320.5647.00
6Badita AlexandruMandriiCenter227537.56030.049210.42920120.61220.167191014.552.510.542.0841.00
7Mazilu AdrianVikingsGuard, Center328528.3113.71040.400000.0210.500231011.0113.720.751.71040.00
8Kareta MarkoValbonCenter, Power Forward226633.03316.52390.391830.41240.333261018.021.031.573.5839.00
9Cordea Ciprian-Center226432.03115.526120.462740.6210.50022714.521.052.542.01039.00
10Caliman MariusScorpionii TimisoaraCenter428621.5235.826110.423310.3300.00027119.551.310.351.31334.00
11Tamas RazvanScorpionii TimisoaraCenter, Small Forward339331.03511.728120.4291480.6610.1672539.331.020.710.3833.00
12Baiu SergiuSpartansPower Forward226834.03819.019100.526860.81440.286946.531.500.021.0132.00
13Iancu AlexandruSpartansSmall Forward4413333.3246.01890.500400.01420.14321107.8102.510.3112.81031.00
14Gyorgy Szabolcs-Small Forward112929.01919.0881.000200.0111.000516.033.011.011.0126.00
15Baltan DariusMandriiShooting Guard3311739.04515.048180.375830.4820.2509147.772.300.0124.0826.00
16Stefan CosminVikingsPoint Guard215728.5147.0740.571100.0820.2501227.063.000.063.0222.00
17Cora Alexandru-Center224723.5136.51350.385000.0510.20016510.510.500.010.5122.00
18Bondor MarioValbonPoint Guard224623.02412.01050.500221.01340.308433.552.500.021.0121.00
19Patrascu Mihai-Point Guard318528.3237.7200.000221.02170.333633.082.700.041.3420.00
20Kovacs AdamValbonPoint Guard103434.02626.0850.625210.51350.385415.011.000.000.0218.00

2022-2023 MVP Of The Season Division B - R

RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGPTSPPGFGAFGMFG%FTAFTMFT%3PA3PM3P%DFREBOFREBRPGASTAPGBLKBPGSTLSPGTOEFF
1Sandru MariusSpartansCenter4213533.812731.886500.5811170.6420.500541517.371.820.5112.810153.00
2Mihaltian IstvanPlumbersCenter4314937.38822.063270.429960.72380.348421815.0164.010.392.36105.00
3Boric CatalinPlumbersPoint Guard3311337.76421.324170.708720.3740.571643.3206.700.0113.7376.00
4Marin CristianPhoenixSmall Forward4314436.09223.086390.4531950.3830.375222411.571.800.071.81069.00
5Stana AndreiValbonPower Forward4411127.87719.351290.56914100.7830.37515116.520.510.382.0966.00
6Serac SergiuSpartansPower Forward3310434.73210.72290.409720.3000.000391116.762.010.393.01061.00
7Hac FilipSpartansShooting Guard228040.06733.541240.585820.3200.000967.531.531.531.5360.00
8Veres ErvinPlumbersPoint Guard, Shooting Guard4414536.36416.030210.700430.81050.500933.061.500.020.5859.00
9Tomka EdePlumbersPower Forward4213032.5369.01870.389210.5750.7142837.8133.310.3133.3958.00
10Guzei GabrielSpartansShooting Guard, Small Forward4314636.5266.5730.429320.7252.5002627.0153.810.3164.01256.00
11Spier MihalyPlumbersCenter4410225.5399.828120.4291180.7000.00020128.092.330.820.51054.00
12Suciu RaulPhoenixShooting Guard4411328.34611.550220.440420.5100.00016106.592.300.061.5644.00
13Bartis AndrasPlumbersShooting Guard, Small Forward227236.0147.0640.667000.0000.00019110.0105.000.063.0042.00
14Baiu VictorSpartansCenter, Small Forward449323.35213.045230.511530.61210.08315106.382.020.582.01339.00
15Radu SilviuPhoenixShooting Guard3310133.73812.727140.519210.5530.600643.393.000.031.0932.00
16Nagiu Razvan-226532.594.5820.250221.0310.33319914.021.031.521.0529.00
17Nagy Norbert-Center113333.02020.01280.667210.5210.5008412.033.044.066.0429.00
18Palcu CristianSpartansPoint Guard, Shooting Guard4413634.0246.01790.529420.5610.167933.0194.800.092.31426.00
19Suba CristianSpartansPoint Guard114040.02020.01460.429221.0620.3338513.088.011.055.0525.00
20Dudas TiberiuSpartansCenter224422.02110.51790.529530.6400.0001248.021.031.531.5622.00

2022-2023 MVP Of The Season Division A

RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGPTSPPGFGAFGMFG%FTAFTMFT%3PA3PM3P%DFREBOFREBRPGASTAPGBLKBPGSTLSPGTOEFF
1Babeu AndrejValbonPower Forward4311829.511528.880390.48818140.82590.360391112.571.810.3143.56106.00
2Chisalita DorinVikingsCenter3310535.07123.744340.773320.7210.500271413.7124.020.720.710104.00
3Sandru MariusSpartansCenter4415939.87318.378330.423840.5810.125531517.092.341.051.31187.00
4Totoreanu RaduVikingsCenter339832.77324.358310.5341080.8410.250231211.772.351.731.0781.00
5Vasalas ValentinSpartansPoint Guard339531.76521.724190.7921060.61770.4121716.0124.093.072.31273.00
6Mazilu AdrianVikingsGuard, Center4313333.3143.51660.375320.7600.000451013.8133.310.382.0660.00
7Cordea Ciprian-Center336622.03210.725130.520530.6210.5001397.372.331.020.7445.00
8Gyorgy Szabolcs-Small Forward4412330.84411.029180.6211570.5510.2001154.0143.500.0102.5843.00
9Ilie Darius-Shooting Guard4412431.05413.546240.522630.5710.1438125.061.500.061.5643.00
10Nicoara Andrei-Center327424.7248.01380.615881.0200.0001767.741.300.072.3242.00
11Boric CatalinPlumbersPoint Guard4415538.86115.332150.46921130.62760.2221323.882.010.3133.3633.00
12Mihaltian IstvanPlumbersCenter4414135.35413.547200.426520.42040.2002246.5123.000.030.81333.00
13Kovacs AdamValbonPoint Guard4210426.06315.823100.4351070.738120.316411.392.300.051.3431.00
14Spier MihalyPlumbersCenter3310836.03812.733150.4551050.5210.5001857.731.010.341.31130.00
15Baiu SergiuSpartansPower Forward418120.34010.016100.625920.21860.3331244.020.500.051.3528.00
16Cojocaru ClaudiuVikingsShooting Guard217035.03819.023140.609410.3930.333513.052.500.052.5427.00
17Veres ErvinPlumbersPoint Guard, Shooting Guard4411228.04210.532160.500940.4620.3331624.551.300.030.81426.00
18Iancu AlexandruSpartansSmall Forward225728.5126.0730.429000.0620.3331068.052.531.563.0325.00
19Dehelean RazvanVikingsCenter, Power Forward439624.0379.328130.464950.61020.2001244.051.330.820.51024.00
20Rusu RaulValbonCenter, Power Forward336722.33110.326110.423630.51140.364954.772.310.320.7424.00

2022-2023 MVP Of The Season Division B

RankPlayerTeamPositionGGSMINMPGPTSPPGFGAFGMFG%FTAFTMFT%3PA3PM3P%DFREBOFREBRPGASTAPGBLKBPGSTLSPGTOEFF
1Baltan DariusMandriiShooting Guard4415238.010025.082420.51216100.61320.15414188.071.800.0194.81567.00
2Baiu VictorSpartansCenter, Small Forward439824.55914.841230.5611470.5720.28616127.051.330.871.8659.00
3Rogers WasunaScorpionii TimisoaraPoint Guard224522.55427.039270.692500.0000.0006129.031.510.573.5257.00
4Marin CristianPhoenixSmall Forward339230.75317.743210.4881020.2530.600251011.741.300.093.0654.00
5Tamas RazvanScorpionii TimisoaraCenter, Small Forward338327.73411.330170.567400.0500.00026811.331.041.320.7647.00
6Nagy Norbert-Center337023.34013.330180.600510.2310.3331788.351.720.741.3945.00
7Jivan Liviu-Center338327.7144.71560.400520.4600.00027510.782.762.082.7537.00
8Suciu RaulPhoenixShooting Guard226532.54422.051220.431000.0000.00061611.010.500.031.5236.00
9Udrea Ovidiu-215628.03216.01590.600650.8730.429714.073.510.531.5334.00
10Litiu MihaiPhoenixPower Forward317424.7206.71180.727840.5200.0001435.720.710.320.7427.00
11Oxenfeld OvidiuPhoenixCenter113333.01111.0950.556210.5000.00016218.011.022.000.0126.00
12Ruja CosminMandriiPower Forward, Shooting Guard427418.5174.31770.412100.0610.1671274.800.010.3102.5219.00
13Nagiu Razvan-419122.8123.01350.385420.5600.0001935.551.310.310.3618.00
14Lacatus ConstantinScorpionii TimisoaraCenter304816.0165.32170.333221.0100.00016108.710.300.051.71018.00
15Bedros AlexandruScorpionii TimisoaraSmall Forward316722.33913.034180.5291130.3500.000553.310.310.331.0418.00
16Coifan HoratiuScorpionii TimisoaraSmall Forward101616.01313.0640.667850.6100.000246.022.000.011.0015.00
17Stana AndreiValbonPower Forward449223.0184.52390.391000.0200.000894.330.800.020.5715.00
18Cintean Denis-Power Forward303712.3134.31050.500000.0310.333242.010.300.031.0013.00
19Martinescu Alexandru-Point Guard101515.01414.01370.538000.0000.000325.011.000.011.0113.00
20Floruncut MihneaPiratesSmall Forward102121.01212.01160.545100.0000.000347.011.000.022.0113.00
Loading...
Teams