Breaking news
  1. Final Four ABLA: O Confruntare Epică pentru Supremație în Baschetul Amator
  2. Cronica Etapei 4
  3. Modificari In Programa – Decebal va intra in renovare
  4. Live Score ABLA
  5. Phoenix – scorul record al sezonului / Informatii despre campionii partiali

MP Sport Timisoara vs Spartans

ABLA League February 12, 2023 - 12:30 pm
Sala De Sport CCS Gloria - Decebal

Details

Date Time League Season
February 12, 2023 12:30 pm ABLA League 2022-2023 Division B - R

Venue

Sala De Sport CCS Gloria - Decebal
Strada W. A. Mozart, Arad

Results

Team1234Outcome
MP Sport Timisoara16111113Loss
Spartans35233136Win

MP Sport Timisoara

# Player Position MIN PTS FGA FGM FTA FTM 3PA 3PM DFREB OFREB AST BLK STL TO FG% 3P% FT%
1Beches Dragos Center1703000101000030.00.00
3Cret VladPoint Guard20752006141202140.016.70
4Nechiti MarioPower Forward14261001034001516.70.00
6Bogdan Darius Center1203000302100100.00.00
8Pinza AndreiShooting Guard211286003002011575.00.00
9Iancu EduardShooting Guard00000000000000000
10Rusz Albert Shooting Guard1132000113000330.0100.00
13Boazga Robert Power Forward1304000001100010.000
17Luches StefanPoint Guard00000000000000000
19Bleoju Marco Small Forward15221001020100150.00.00
24Neagu Alin Shooting Guard802000101000020.00.00
27Alin VictorPower Forward00000000000000000
45Copaci Edi Center2610115003072001345.50.00
 Total 1573646150020224113192432.610.00

Spartans

# Player Position MIN PTS FGA FGM FTA FTM 3PA 3PM DFREB OFREB AST BLK STL TO FG% 3P% FT%
10Ivascu SorinCenter17763610025010050.0016.7
12Guzei Gabriel Shooting Guard3102000009040620.000
15Serac SergiuPower Forward34101051000164204750.000.0
21Palcu CristianPoint Guard261074421042405357.10.050.0
23Dudas TiberiuCenter4221000021110050.000
28Palcu Nicholas Shooting Guard14251000000100120.000
24Hac FilipShooting Guard40504124822056321358.50.025.0
33Sandru Marius Center354432203111115319462.5100.033.3
 Total 20112510558226414923185252055.225.027.3
MIN
157
201
PTS
36
125
FGA
46
105
FGM
15
58
FTA
0
22
FTM
0
6
3PA
20
4
3PM
2
1
DFREB
24
49
OFREB
11
23
AST
3
18
BLK
1
5
STL
9
25
TO
24
20
FG%
32.6
55.2
3P%
10.0
25.0
FT%
0
27.3
Loading...
Teams